Tuesday's prep results

GREEN BAY (WBAY)- High school sports results from Tuesday night:

BOYS PREP BASKETBALL

Almond-Bancroft 69, Manawa 47

Aquinas 48, Mauston 45

Arrowhead 56, Muskego 52

Belleville 57, Deerfield 52

Benton 78, River Ridge, Ill. 75, 3OT

Cameron 81, Cumberland 71

Catholic Memorial 64, Waukesha South 56

Clear Lake 46, Unity 34

Colfax 56, Amery 29

Columbus Catholic 61, Colby 52

D.C. Everest 81, Medford Area 70

De Pere 86, Stevens Point 57

Denmark 65, Southern Door 62

Eau Claire Memorial 80, Superior 67

Edgerton 71, Brodhead 56

Elkhorn Area 68, Lakeside Lutheran 52

Fall Creek 59, Eleva-Strum 50

Florence 68, Niagara 25

Fond du Lac 50, Appleton West 41

Fort Atkinson 54, Baraboo 35

Grafton 58, Cedarburg 38

Green Bay N.E.W. Lutheran 71, Two Rivers 69

Green Bay West 82, Bonduel 72

Gurnee Warren, Ill. 46, Westosha Central 39

Hortonville 64, Appleton East 45

Hudson 74, Wisconsin Rapids Lincoln 55

Iola-Scandinavia 66, Adams-Friendship 25

Kenosha Indian Trail 88, Wilmot Union 81

Kettle Moraine 73, Waukesha North 45

Kettle Moraine Lutheran 81, Sheboygan Falls 77

Kewaskum 72, Kiel 67

Ladysmith 71, Chetek-Weyerhaeuser 57

Lake Mills 51, Marshall 47

Lancaster 55, River Ridge 47

Lomira 60, Cambridge 31

Lomira 62, Oakfield 24

Marathon 78, Newman Catholic 35

Marshfield 59, Holmen 44

McFarland 67, Jefferson 57

Melrose-Mindoro 77, Independence 52

Merrill 82, Lakeland 62

Milton 84, Portage 39

Mineral Point 65, Dodgeville 53

Mount Horeb 52, Monona Grove 50

Necedah 60, Seneca 39

New Auburn 77, Winter 45

New Berlin Eisenhower 86, Plymouth 84

New London 54, Pulaski 49

North Crawford 57, Hillsboro 55

Omro 60, Ripon 54

Oostburg 76, St. Mary Catholic 29

Oregon 73, Beaver Dam 63

Peshtigo 78, Marinette 51

Racine Lutheran 54, Union Grove 37

Random Lake 53, Reedsville 34

Renaissance Charter 53, The City School, Pa. 0

Rio 62, Oakfield 24

Rushford-Peterson, Minn. 60, Gale-Ettrick-Trempealeau 55

Shawano 63, Clintonville 61, OT

Sheboygan Area Luth. 86, Hilbert 48

Slinger 59, Hartford Union 48

Sparta 62, Viroqua 34

Spring Valley 65, Eau Claire Immanuel Lutheran 62

St. Marys Springs 65, Markesan 43

Tomah 75, Luther 37

Turner 50, Evansville 47

Turtle Lake 72, Frederic 55

Wautoma 79, Princeton/Green Lake 53

West Bend West 60, Homestead 38

Westfield Area 81, Montello 34

Whitefish Bay 53, Nicolet 50

Wisconsin Dells 74, Columbus 55

Wisconsin Lutheran 92, Menomonee Falls 69

Xavier 93, Fox Valley Lutheran 72

GIRLS PREP BASKETBALL

Abbotsford 43, Granton 39

Amery 47, Cameron 38

Appleton East 64, Hortonville 45

Badger 65, Woodstock, Ill. 46

Belleville 81, Pecatonica 25

Brillion 51, New Holstein 44

Brookfield Academy 61, Shorewood 39

Catholic Central 46, Heritage Christian 37

Clintonville 73, Shawano 53

Fennimore 45, Belmont 30

Flambeau 44, Bruce 22

Florence 42, Norway, Mich. 27

Freedom 79, Seymour 37

Germantown 85, Pewaukee 77

Gillett 69, Saint Thomas Aquinas 35

Grafton 58, Cedarburg 38

Grantsburg 45, Cumberland 32

Green Bay N.E.W. Lutheran 64, Southern Door 55

Holmen 53, Arcadia 49

Hudson 69, Eastview, Minn. 63

Jefferson 43, Burlington 30

Kettle Moraine 73, Waukesha North 45

Kewaunee 66, Sturgeon Bay 22

Kickapoo 61, De Soto 26

Kiel 68, Roncalli 66

La Crosse Central 69, Wisconsin Rapids Lincoln 58

La Farge 52, Ithaca 49

Lake Holcombe 52, Cornell 44

Lake Mills 83, Sauk Prairie 62

Markesan 48, Cambria-Friesland 23

Messmer 88, Milwaukee South 13

Milwaukee Bradley Tech 34, Milwaukee Golda Meir 29

Mondovi 53, Somerset 51

Monona Grove 54, Lodi 48

Mosinee 52, Antigo 44

Mukwonago 43, Oconomowoc 42

New Richmond 60, Menomonie 46

Nicolet 53, Whitefish Bay 44

Northland Pines 56, Tomahawk 28

Northwood 42, Birchwood 9

Oak Creek 51, Kenosha Tremper 19

Oregon 58, McFarland 47

Osseo-Fairchild 66, Augusta 42

Ozaukee 56, Milwaukee Riverside University 54

Palmyra-Eagle 46, Parkview 44

Potosi/Cassville 39, Lancaster 34

Poynette 60, New Glarus 58

Prescott 78, Eleva-Strum 67

Saint Francis 81, Salam School 42

Saint Thomas More 44, University School of Milwaukee 42

Sheboygan Falls 61, Chilton 18

Sheboygan South 84, Milwaukee Obama SCTE 10

Shullsburg 52, Galena, Ill. 39

Slinger 76, Hartford Union 43

Stevens Point 57, De Pere 47

Stratford 51, Tomah 45, OT

Turtle Lake 51, Frederic 39

Valders 50, Two Rivers 29

Waterford 49, Wisconsin Lutheran 32

Wausau West 62, Newman Catholic 37

Wausaukee 64, Lena 22

Wauwatosa West 64, Milwaukee Ronald Reagan 32

Wauzeka-Steuben 55, North Crawford 19

West Allis Nathan Hale 67, West Allis Central 26

West Bend East 47, Port Washington 29

West Bend West 60, Homestead 38

West De Pere 60, Ashwaubenon 45

Whitnall 52, Delavan-Darien 43

Wittenberg-Birnamwood 52, Shiocton 27

Xavier 63, Fox Valley Lutheran 60
BOYS HOCKEY
Fox Cities 7, Appleton United 6
Arrowhead 0, Fond du Lac Springs 0, OT (tie)

Janesville 6, LaFollette / East 2

La Crescent, Minn. 5, Black River Falls 3

Lakeland 4, East Merrill 2

Sun Prairie 6, Madison West 1

Tomah/Sparta 4, Wisconsin Dells/Reedsburg 4, OT (tie)

Verona Area 2, Beloit Memorial 0

West Bend 4, Cedarburg 3

West Salem/Bangor 9, Viroqua 4

Wisconsin Rapids Lincoln 4, Waupaca 1

GIRLS HOCKEY
Chippewa Falls/Menomonie 3, Superior 1