Advertisement

WIAA Boys Sectional Semifinal hilites and scores

(WBAY)
Published: Mar. 12, 2020 at 10:52 PM CDT
Email this link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn
BOYS BASKETBALL

Division 1 Section 1

Sectional Semifinal

Kimberly 70, Eau Claire North 42

Neenah 49, Chippewa Falls 47

Division 1 Section 2

Sectional Semifinal

Brookfield Central 76, Brookfield East 66

Hamilton 67, Arrowhead 55

Division 1 Section 3

Sectional Semifinal

Madison East 73, Oconomowoc 52

Madison La Follette 83, Waunakee 67

Division 1 Section 4

Sectional Semifinal

Kenosha Tremper 75, West Allis Central 74

Racine Case 66, Kenosha Bradford 48

Division 2 Section 1

Sectional Semifinal

Hortonville 91, Mosinee 42

La Crosse Central 55, Onalaska 40

Division 2 Section 2

Sectional Semifinal

Kaukauna 70, Seymour 58

Nicolet 77, Whitefish Bay 52

Division 2 Section 3

Sectional Semifinal

DeForest 66, Stoughton 57

Elkhorn Area 69, Waukesha West 63

Division 2 Section 4

Sectional Semifinal

New Berlin Eisenhower 66, Catholic Memorial 50

Wauwatosa West 77, Milwaukee Lutheran 66

Division 3 Section 1

Sectional Semifinal

Prescott 63, Saint Croix Central 41

Wisconsin Dells 69, Altoona 42

Division 3 Section 2

Sectional Semifinal

Sheboygan Falls 71, Oostburg 40

Wrightstown 78, Xavier 66

Division 3 Section 3

Sectional Semifinal

Turner 68, Edgerton 52

Waupun 61, Columbus 57

Division 3 Section 4

Sectional Semifinal

Kettle Moraine Lutheran 80, Brown Deer 77

Racine St. Catherine's 67, St. John's NW Military Academy 53

Division 4 Section 1

Sectional Semifinal

Luther 45, Aquinas 29

Unity 59, Cameron 42

Division 4 Section 2

Sectional Semifinal

Iola-Scandinavia 65, Lourdes Academy 63

Stratford 66, Auburndale 50

Division 4 Section 3

Sectional Semifinal

Cuba City 55, Darlington 48

Markesan 59, Palmyra-Eagle 35

Division 4 Section 4

Sectional Semifinal

Milwaukee Academy of Science 86, The Prairie School 64

Roncalli 58, Kohler 45

Division 5 Section 1

Sectional Semifinal

Luck 63, Northwood 44

McDonell Central 47, Thorp 35

Division 5 Section 2

Sectional Semifinal

Laona-Wabeno 68, Wausaukee 67

Rib Lake 61, Pittsville 45

Division 5 Section 3

Sectional Semifinal

Blair-Taylor 62, Bangor 61

Wauzeka-Steuben 53, Potosi 44

Division 5 Section 4

Sectional Semifinal

Randolph 76, Monticello 54

Sheboygan Area Luth. 83, Hustisford 73

GIRLS BASKETBALL

Division 3

Semifinal

Platteville 48, Arcadia 45

Wrightstown 62, Lake Mills 54

Division 4

Semifinal

Aquinas 73, Crandon 42

Melrose-Mindoro 57, Mishicot 55, OT

Latest News

Latest News