Boys Basketball Regional Final Scores

Basketball hoop, Photo Date: 12/30/08 / Photo: Stuart Seeger / CC BY 2.0 / (MGN)

BOYS BASKETBALL REGIONAL FINAL SCORES

Division 1 -- Sectional I
Appleton West 76, Eau Claire Memorial 58
Hudson 68, Marshfield 55
Kimberly 72, Appleton East 52
Neenah 78, Appleton North 63

Division 1 -- Sectional II
Brookfield Central 66, Bay Port 46
Brookfield East 68, Sheboygan North 37
Hamilton 100, Green Bay Preble 68
Homestead 79, Arrowhead 69

Division 1 -- Sectional III
Madison La Follette 94, Janesville Craig 74
Racine Horlick 74, Madison East 67
Sun Prairie 61, Madison Memorial 59
Waunakee 53, Racine Park 50

Division 1 -- Sectional IV
Franklin 78, Marquette University 53
Kettle Moraine 63, Muskego 48
Waukesha West 68, Milwaukee King 50
West Allis Central 63, Milwaukee Riverside University 57

Division 2 -- Sectional I
La Crosse Central 75, Holmen 42
Merrill 98, Mosinee 76
Onalaska 54, River Falls 46
New London 87, Wausau East 69

Division 2 -- Sectional II
Green Bay Southwest 65, West De Pere 55
Kaukauna 96, Pulaski 75
Nicolet 67, Milwaukee Madison 55
Port Washington 59, Plymouth 54

Division 2 -- Sectional III
DeForest 54, Reedsburg Area 50, OT
Elkhorn Area 56, East Troy 50
Mount Horeb 76, Monona Grove 50
Westosha Central 71, Wilmot Union 39

Division 2 -- Sectional IV
Milw. Bay View 81, Greendale 45
Milw. Washington 61, Wauwatosa West 59
Milwaukee Lutheran 84, Wisconsin Lutheran 79
Pewaukee 73, Catholic Memorial 50

Division 3 -- Sectional I
Northwestern 61, Bloomer 55, OT
Saint Croix Central 66, Prescott 62
Stratford 63, Gale-Ettrick-Trempealeau 27
Wisconsin Dells 73, Mauston 59

Division 3 -- Sectional II
Denmark 63, Sheboygan Falls 57
Freedom 65, Xavier 64
Valders 58, Southern Door 52
Wrightstown 62, Peshtigo 55, OT

Division 3 -- Sectional III
Edgerton 54, Prairie du Chien 40
Martin Luther 67, Lakeside Lutheran 33
Racine St. Catherine's 80, St. John's NW Military Academy 65
Turner 79, Marshall 70

Division 3 -- Sectional IV
Brookfield Academy 90, Brown Deer 75
Columbus 59, Omro 52
Dominican 64, Lake Country Lutheran 59
Waupun 60, Ripon 44

Division 4 -- Sectional I
Clear Lake 59, Cumberland 38
Colfax 75, Webster 72
Fall Creek 75, Whitehall 41
Osseo-Fairchild 82, Melrose-Mindoro 62

Division 4 -- Sectional II
Auburndale 40, Thorp 31
Iola-Scandinavia 69, Shiocton 62
Lourdes Academy 100, Manawa 66
Marathon 81, Neillsville 43

Division 4 -- Sectional III
Belleville 57, Cambridge 50
Fennimore 47, Darlington 42
New Glarus 68, Mineral Point 57
Parkview 68, Deerfield 64

Division 4 -- Sectional IV
Howards Grove 42, Oostburg 33
Roncalli 75, Winnebago Lutheran Academy 51
The Prairie School 72, Palmyra-Eagle 63

Division 5 -- Sectional I
Athens 50, Rib Lake 43
Birchwood 67, Northwood 64
Luck 53, Mellen 49
McDonell Central 47, Prentice 44

Division 5 -- Sectional II
Almond-Bancroft 57, Wild Rose 41
Columbus Catholic 58, Edgar 39
Gibraltar 63, Phelps 32
Green Bay N.E.W. Lutheran 50, Suring 48

Division 5 -- Sectional III
Bangor 85, New Lisbon 56
Blair-Taylor 85, Hillsboro 49
Shullsburg 66, Potosi 52
Southwestern 64, Wauzeka-Steuben 51

Division 5 -- Sectional IV
Hustisford 46, Catholic Central 43
Randolph 56, Pecatonica 39
Rio 60, Barneveld 56, OT
Sheboygan Area Luth. 104, Young Coggs Prep 55