WBAY Local Football Scores

OPERATION FOOTBALL

Week 1 Results - Big East

Week 1 Results

08-19
Final
Kaukauna Galloping Ghosts
0
Wisconsin Rapids Red Raiders
42
08-19
Final
Dodgeland Trojans
21
Pacelli Cardinals
26

Week 2 Results - Big East

08-25
Final
Oostburg Flying Dutchmen
19
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
21
08-25
Final
Howards Grove Tigers
58
St. Mary Catholic Zephyrs
8
08-25
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
8
Random Lake Rams
19
08-25
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
46
Mishicot Indians
7

Week 2 Results - CWC - Large

08-25
Final
Amherst Falcons
13
St. Mary's Springs Ledgers
14

Week 2 Results - FRCC

08-24
Final
Sheboygan South Redwings
6
Bay Port Pirates
62
08-24
Final
Pulaski Red Raiders
55
Sheboygan North Golden Raiders
0
08-24
Final
Manitowoc Lincoln Ships
26
Green Bay Preble Hornets
31
08-24
Final
De Pere Redbirds
0
Green Bay Southwest Fighting Trojans
20
08-25
Final-OT
Ashwaubenon Jaguars
14
Notre Dame Tritons
17

Week 2 Results - Bay

08-25
Final
Xavier Hawks
49
Green Bay East Red Devils
14
08-25
Final
Shawano Hawks
35
Waupaca Comets
34
08-25
Final
New London Bulldogs
14
West De Pere Phantoms
22
08-25
Final
Green Bay West Wildcats
0
Seymour Thunder
40

Week 2 Results - Eastern Wisconsin

08-25
Final
Ripon Tigers
0
Kiel Raiders
19

Week 2 Results - North Eastern

08-25
Final
Oconto Falls Panthers
6
Little Chute Mustangs
48
08-25
Final
Luxemburg-Casco Spartans
14
Fox Valley Lutheran Foxes
27
08-25
Final
Freedom Irish
48
Clintonville Truckers
0
08-25
Final
Denmark Vikings
7
Wrightstown Tigers
41

Week 2 Results

08-24
Final
Augusta Beavers
46
Elcho/White Lake Wolverines
0
08-24 7:00 PM
Cancelled
Prescott Cardinals
0
Three Lakes/Phelps Bluejays
0
08-25
Final
Manawa Wolves
13
Auburndale Apaches
38
08-25
Final
Luther Prep Knights
35
Kettle Moraine Lutheran Chargers
12
08-25
Final
Laconia Spartans
14
Mauston Golden Eagles
35
08-25
Final
Kewaunee Storm
42
Two Rivers Purple Raiders
7
08-25
Final
Hortonville Polar Bears
20
Kaukauna Galloping Ghosts
26
08-25 7:00 PM
Cancelled
Horicon/Hustisford Marshmen
0
North Fond du Lac Orioles
0
08-25
Final
Fond du Lac Cardinals
38
D.C. Everest Evergreens
7
08-25
Final
Deerfield Demons
6
Cambridge Blue Jays
49
08-25
Final
Crivitz Wolverines
42
Coleman Cougars
14
08-25
Final
Crandon Cardinals
20
Wittenberg-Birnamwood Chargers
30
08-25 7:00 PM
Halftime
Campbellsport Cougars
14
Lomira Lions
6
08-25
Final
Cambria-Friesland Hilltoppers
0
Dodgeland Trojans
25
08-25
Final
Bonduel Bears
45
Peshtigo Bulldogs
20
08-25
Final
Aquinas Blugolds
16
Pacelli Cardinals
41
08-25
Final
Almond-Bancroft Eagles
20
Rio Vikings
6
08-25
Final
Oshkosh North Spartans
14
Appleton East Patriots
28
08-25
Final
Algoma Wolves
0
Manitowoc Lutheran Lancers
35
08-25
Final
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
24
Ithaca Bulldogs
28
08-25
Final
Appleton West Terrors
27
Marshfield Tigers
16
08-25
Final
Lena/Aquinas Titans
0
Newman Catholic Fighting Cardinals
53
08-25
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
28
Kimberly Papermakers
42
08-25
Final
Winnebago Lutheran Vikings
0
Valders Vikings
25
08-25
Final
Wild Rose Wildcats
27
Fall River Pirates
12
08-25
Final
Weyauwega-Fremont Indians
6
Brillion Lions
35
08-25
Final
Wautoma Hornets
8
Berlin Indians
21
08-25
Final
Wausau West Warriors
28
Oshkosh West Wildcats
31
08-25
Final
Waupun Warriors
6
New Holstein Huskies
38
08-25 7:00 PM
Cancelled
Washburn/Bayfield/South Shore Castle Guards
0
Florence Bobcats
0
08-25
Final
Two Rivers Purple Raiders
7
Kewaunee Storm
42
08-25
Final
Thorp Cardinals
24
Wabeno/Laona Rebels
8
08-25
Final
Suring Eagles
38
Tri-County Penguins
22
08-25
Final
Sturgeon Bay Clippers
0
Chilton Tigers
17
08-25
Final
SPASH Panthers
23
Hudson Raiders
21
08-25
Final
Shiocton Chiefs
44
Rosholt Hornets
0
08-25
Final
Sevastopol Pioneers
28
Wausaukee Rangers
6
08-25
Final
Roncalli Jets
7
Oconto Blue Devils
40
08-25
Final
River Ridge Timberwolves
20
Markesan Hornets
48
08-25
Final
Rib Lake-Prentice Hawks
26
Pittsville Panthers
27
08-25
Final
Randolph Rockets
20
Pardeeville Bulldogs
32
08-25 7:00 PM
7:00pm
Prescott Cardinals
0
Three Lakes/Phelps Bluejays
0
08-25
Final
Plymouth Panthers
21
Sheboygan Falls Falcons
6
08-25
Final
Palmyra-Eagle Panthers
0
Waterloo Pirates
6
08-25
Final
Omro Foxes
34
Winneconne Wolves
31
08-25
Final
Norway Mich. Knights
34
Northern Elite Predators
7
08-25
Final
Marshall Cardinals
36
Parkview Vikings
31
08-25
Final
Menasha Bluejays
21
Kingsford Mich. Flivvers
14
08-25
Final
Mayville Cardinals
14
Delavan-Darien Comets
24
08-25
Final
Merrill Bluejays
21
Kewaskum Indians
42
08-25 7:00 PM
Cancelled
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
0
Westfield Pioneers
0
08-25
Final
Neenah Rockets
14
Appleton North Lightning
35
08-25
Final
Marathon Red Raiders
34
Iola-Scandinavia Thunderbirds
54
08-26
Final
Johnson Creek Blue Jays
43
Living Word Lutheran Timberwolves
14
08-26
Final
Marinette Marines
6
Menominee Mich. Maroons
26
08-26
Final
Marion/Tigerton Thundercatz
0
Lourdes Knights
56

Week 2 Results - MONLPC - 8-man

08-25
Final
Oneida Nation Thunderhawks
46
Bowler/Gresham Panthers
26
08-25
Final
Menominee Indian Eagles
8
Gillett Tigers
49
08-25
Final
Green Bay NEW Lutheran Blazers
40
Gibraltar Vikings
22

Week 3 Results - Big East

09-01
Final
Ozaukee Warriors
0
Hilbert/Stockbridge Wolves
28
09-01
Final
Oostburg Flying Dutchmen
20
Howards Grove Tigers
55
09-01
Final
Mishicot Indians
12
St. Mary Catholic Zephyrs
6
09-01
Final
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
21
Reedsville Panthers
26
09-01
Final
Manitowoc Lutheran Lancers
10
Cedar Grove-Belgium Rockets
28

Week 3 Results - MONLPC - Small

08-31
Final
Suring Eagles
14
Crandon Cardinals
65
08-31
Final
Florence Bobcats
21
Northern Elite Predators
54
08-31
Final
Elcho/White Lake Wolverines
8
Wabeno/Laona Rebels
54
08-31
Final
Crivitz Wolverines
50
Three Lakes/Phelps Bluejays
6

Week 3 Results - MONLPC - Large

09-01
Final
Oconto Blue Devils
33
Southern Door Eagles
34
09-01
Final
Algoma Wolves
7
Kewaunee Storm
42

Week 3 Results - CWC - Large

09-01
Final
Weyauwega-Fremont Indians
13
Bonduel Bears
65
09-01
Final
Pacelli Cardinals
41
Manawa Wolves
6
09-01
Final
Iola-Scandinavia Thunderbirds
43
Wittenberg-Birnamwood Chargers
8
09-01
Final
Amherst Falcons
36
Shiocton Chiefs
0

Week 3 Results - FRCC

08-31
Final
Sheboygan South Redwings
0
Pulaski Red Raiders
47
08-31
Final
Manitowoc Lincoln Ships
14
Bay Port Pirates
56
08-31
Final
Green Bay Preble Hornets
28
Green Bay Southwest Fighting Trojans
45
08-31
Final
Ashwaubenon Jaguars
48
De Pere Redbirds
28
09-01
Final
Sheboygan North Golden Raiders
9
Notre Dame Tritons
52

Week 3 Results - Trailways - Large

09-01
Final
Pardeeville Bulldogs
14
Parkview Vikings
36
09-01
Final
Palmyra-Eagle Panthers
9
Dodgeland Trojans
21
09-01
Final
Markesan Hornets
40
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
16

Week 3 Results - Bay

09-01
Final
West De Pere Phantoms
49
Green Bay West Wildcats
0
09-01
Final
Waupaca Comets
14
New London Bulldogs
35
09-01
Final
Menasha Bluejays
50
Xavier Hawks
8
09-01
Final
Green Bay East Red Devils
21
Shawano Hawks
56

Week 3 Results - Eastern Wisconsin

09-01
Final
Valders Vikings
28
Brillion Lions
14
09-01
Final
Two Rivers Purple Raiders
58
Roncalli Jets
16
09-01
Final
New Holstein Huskies
20
Sheboygan Falls Falcons
29
09-01
Final
Chilton Tigers
14
Kiel Raiders
49

Week 3 Results - North Eastern

09-01
Final
Little Chute Mustangs
7
Luxemburg-Casco Spartans
20
09-01
Final
Marinette Marines
39
Oconto Falls Panthers
9
09-01
Final
Clintonville Truckers
0
Denmark Vikings
41
09-01
Final
Freedom Irish
14
Fox Valley Lutheran Foxes
16

Week 3 Results

08-31
Final
SJNMA Lancers
0
Tri-County Penguins
52
09-01
Final
Kimberly Papermakers
28
SPASH Panthers
18
09-01
Final
D.C. Everest Evergreens
20
Oshkosh West Wildcats
27
09-01
Final
Coleman Cougars
12
Northland Pines Eagles
8
09-01
Final
Cambridge Blue Jays
27
Horicon/Hustisford Marshmen
35
09-01
Final
Wausau West Warriors
14
Appleton West Terrors
47
09-01
Final
Appleton North Lightning
21
Fond du Lac Cardinals
35
09-01
Final
Appleton East Patriots
7
Neenah Rockets
48
09-01
Final
Seymour Thunder
14
Wrightstown Tigers
28
09-01
Final
Freedom Irish
14
Fox Valley Lutheran Foxes
16
09-01
Final
St. Mary's Springs Ledgers
33
Luther Prep Knights
0
09-01
Final
Peshtigo Bulldogs
14
Sturgeon Bay Clippers
12
09-01
Final
Winnebago Lutheran Vikings
34
Random Lake Rams
7
09-01
Final
Wayland Academy Big Red
12
Cambria-Friesland Hilltoppers
26
09-01
Final
Wautoma Hornets
50
Waterloo Pirates
13
09-01 7:00 PM
Cancelled
Port Edwards Blackhawks
0
Oakfield Oaks
0
09-01
Final
Oshkosh North Spartans
7
Wisconsin Rapids Red Raiders
48
09-01
Final
Newman Catholic Fighting Cardinals
21
Sevastopol Pioneers
18
09-01
Final
Marshfield Tigers
14
Hortonville Polar Bears
22
09-01
Final
Menominee Mich. Maroons
41
Kaukauna Galloping Ghosts
33

Week 3 Results - East Central

09-01
Final
Waupun Warriors
6
Plymouth Panthers
41
09-01
Final
Kettle Moraine Lutheran Chargers
6
Berlin Indians
42
09-01
Final
Campbellsport Cougars
12
Kewaskum Indians
15

Week 3 Results - MONLPC - 8-man

08-31
Final
Gillett Tigers
38
Lena/Aquinas Titans
6
08-31
Final
Gibraltar Vikings
70
Menominee Indian Eagles
48
09-01
Final
Wausaukee Rangers
44
Oneida Nation Thunderhawks
28

Week 3 Results - Trailways - Small

09-01
Final
Fall River Pirates
24
Lourdes Knights
20
09-01
Final
Deerfield Demons
8
Johnson Creek Blue Jays
46

Week 3 Results - CWC - Small

09-01
Final
Wild Rose Wildcats
36
Almond-Bancroft Eagles
0
09-01
Final
Pittsville Panthers
43
Rosholt Hornets
7
09-01
Final
Marion/Tigerton Thundercatz
2
Port Edwards Blackhawks
0

Week 3 Results - Flyway

09-01
Final
St. Mary's Springs Ledgers
2
North Fond du Lac Orioles
0
09-01
Final
Mayville Cardinals
21
Lomira Lions
0
09-01
Final
Laconia Spartans
34
Omro Foxes
33

Week 4 Results - Big East

09-08
Final
Random Lake Rams
0
Ozaukee Warriors
14
09-08
Final
Oostburg Flying Dutchmen
13
Mishicot Indians
29
09-08
Final
Howards Grove Tigers
22
Reedsville Panthers
20
09-08
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
6
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
0

Week 4 Results - MONLPC - Small

09-08
Final
Three Lakes/Phelps Bluejays
0
Wabeno/Laona Rebels
52
09-08
Final
Suring Eagles
16
Florence Bobcats
0
09-08
Final
Crandon Cardinals
20
Northern Elite Predators
28
09-09 1:00 PM
Scheduled
Crivitz Wolverines
Elcho/White Lake Wolverines

Week 4 Results - MONLPC - Large

09-08
Final
Southern Door Eagles
28
Kewaunee Storm
27
09-08
Final
Peshtigo Bulldogs
34
Coleman Cougars
6
09-08
Final
Oconto Blue Devils
28
Algoma Wolves
0

Week 4 Results - CWC - Large

09-08
Final
Wittenberg-Birnamwood Chargers
22
Pacelli Cardinals
20
09-08
Final
Weyauwega-Fremont Indians
0
Amherst Falcons
56
09-08 7:00 PM
7:00pm
Manawa Wolves
0
Shiocton Chiefs
0
09-08
Final
Bonduel Bears
47
Iola-Scandinavia Thunderbirds
20

Week 4 Results - FRCC

09-08
Final
Sheboygan North Golden Raiders
7
Sheboygan South Redwings
17
09-08
Final
Notre Dame Tritons
24
Pulaski Red Raiders
21
09-08
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
44
Manitowoc Lincoln Ships
14
09-08
Final
De Pere Redbirds
13
Green Bay Preble Hornets
44
09-08
Final
Bay Port Pirates
48
Ashwaubenon Jaguars
21

Week 4 Results - Trailways - Large

09-08
Final
Parkview Vikings
20
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
28
09-08
Final
Markesan Hornets
28
Dodgeland Trojans
7
09-08
Final
Horicon/Hustisford Marshmen
24
Palmyra-Eagle Panthers
6

Week 4 Results - Bay

09-08
Final
Xavier Hawks
25
Seymour Thunder
24
09-08
Final
Shawano Hawks
7
Menasha Bluejays
27
09-08
Final
New London Bulldogs
47
Green Bay East Red Devils
28
09-08
Final
Green Bay West Wildcats
6
Waupaca Comets
55

Week 4 Results - Eastern Wisconsin

09-08
Final
Sheboygan Falls Falcons
26
Valders Vikings
13
09-08
Final
Roncalli Jets
0
Kiel Raiders
50
09-08
Final
Chilton Tigers
13
New Holstein Huskies
18
09-08
Final
Brillion Lions
0
Two Rivers Purple Raiders
35

Week 4 Results - North Eastern

09-08
Final
Little Chute Mustangs
35
Marinette Marines
6
09-08
Final
Oconto Falls Panthers
0
Freedom Irish
46
09-08
Final
Fox Valley Lutheran Foxes
56
Denmark Vikings
13
09-08
Final
Clintonville Truckers
8
Wrightstown Tigers
50

Week 4 Results

09-08
Final
Luxemburg-Casco Spartans
21
West De Pere Phantoms
35
09-08
Final
Lakeside Lutheran Warriors
49
Wautoma Hornets
14
09-08
Final
Kaukauna Galloping Ghosts
14
Marshfield Tigers
27
09-08
Final
Hortonville Polar Bears
14
Wausau West Warriors
28
09-08
Final
Gillett Tigers
13
Newman Catholic Fighting Cardinals
42
09-08
Final
Fond du Lac Cardinals
49
Menominee Mich. Maroons
20
09-08
Final
D.C. Everest Evergreens
35
Appleton East Patriots
26
09-08
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
0
St. Mary's Springs Ledgers
44
09-08
Final-OT
Almond-Bancroft Eagles
32
Pardeeville Bulldogs
30
09-08
Final
Manawa Wolves
8
Shiocton Chiefs
34
09-08
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
0
Neenah Rockets
44
09-08
Final
Appleton West Terrors
49
Oshkosh North Spartans
14
09-08
Final
Winnebago Lutheran Vikings
27
Poynette Pumas
14
09-08
Final
Sturgeon Bay Clippers
23
Norway Mich. Knights
30
09-08
Final
SPASH Panthers
14
Appleton North Lightning
21
09-08
Final
Oshkosh West Wildcats
14
Kimberly Papermakers
42

Week 4 Results - East Central

09-08
Final
Winneconne Wolves
20
Kewaskum Indians
55
09-08
Final
Waupun Warriors
13
Kettle Moraine Lutheran Chargers
7
09-08
Final
Ripon Tigers
26
Campbellsport Cougars
6
09-08
Final
Plymouth Panthers
21
Berlin Indians
28

Week 4 Results - MONLPC - 8-man

09-08
Final
Oneida Nation Thunderhawks
16
Sevastopol Pioneers
51
09-08
Final
Menominee Indian Eagles
6
Bowler/Gresham Panthers
44
09-08
Final
Lena/Aquinas Titans
22
Gibraltar Vikings
52
09-08
Final
Green Bay NEW Lutheran Blazers
20
Wausaukee Rangers
22

Week 4 Results - Trailways - Small

09-08
Final
Lourdes Knights
39
Rio Vikings
14
09-08
Final
Johnson Creek Blue Jays
46
Cambria-Friesland Hilltoppers
0
09-08
Final
Fall River Pirates
52
Wayland Academy Big Red
14
09-08
Final
Deerfield Demons
60
Randolph Rockets
42

Week 4 Results - CWC - Small

09-08
Final
Tri-County Penguins
6
Pittsville Panthers
49
09-08
Final
Rosholt Hornets
60
Marion/Tigerton Thundercatz
0
09-08
Final
Port Edwards Blackhawks
0
Wild Rose Wildcats
2

Week 4 Results - Flyway

09-08
Final
Omro Foxes
14
Mayville Cardinals
28
09-08 7:00 PM
Cancelled
North Fond du Lac Orioles
0
Winnebago Lutheran Vikings
0
09-08
Final
Lomira Lions
8
Laconia Spartans
25

Week 5 Results - Big East

09-15
Final
Mishicot Indians
17
Reedsville Panthers
39
09-15
Final
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
47
Random Lake Rams
3
09-15
Final
Howards Grove Tigers
13
Hilbert/Stockbridge Wolves
24
09-15
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
57
St. Mary Catholic Zephyrs
16
09-15
Final
Manitowoc Lutheran Lancers
49
Oostburg Flying Dutchmen
6

Week 5 Results - MONLPC - Small

09-15
Final-OT
Wabeno/Laona Rebels
20
Crivitz Wolverines
14
09-15
Final
Northern Elite Predators
51
Suring Eagles
28
09-15 7:00 PM
Florence Bobcats
0
Crandon Cardinals
0
09-15
Final
Elcho/White Lake Wolverines
22
Three Lakes/Phelps Bluejays
38

Week 5 Results - MONLPC - Large

09-15
Final
Kewaunee Storm
15
Oconto Blue Devils
36
09-15
Final
Coleman Cougars
6
Sturgeon Bay Clippers
41
09-15
Final
Algoma Wolves
0
Southern Door Eagles
49

Week 5 Results - VFA - South

09-15
Final
Fond du Lac Cardinals
42
Hortonville Polar Bears
19

Week 5 Results - CWC - Large

09-15
Final
Shiocton Chiefs
3
Wittenberg-Birnamwood Chargers
6
09-15
Final
Pacelli Cardinals
41
Weyauwega-Fremont Indians
14
09-15
Final
Iola-Scandinavia Thunderbirds
49
Manawa Wolves
0
09-15
Final
Amherst Falcons
47
Bonduel Bears
20

Week 5 Results - FRCC

09-15
Final
Pulaski Red Raiders
27
Bay Port Pirates
48
09-15
Final
Notre Dame Tritons
38
Manitowoc Lincoln Ships
22
09-15
Final
Green Bay Preble Hornets
49
Sheboygan South Redwings
7
09-15
Final
De Pere Redbirds
42
Sheboygan North Golden Raiders
7
09-15
Final
Ashwaubenon Jaguars
26
Green Bay Southwest Fighting Trojans
38

Week 5 Results - VFA - North

09-15
Final
Kimberly Papermakers
56
Appleton West Terrors
24
09-15
Final
Appleton East Patriots
7
Appleton North Lightning
49

Week 5 Results - Trailways - Large

09-15
Final
Parkview Vikings
13
Markesan Hornets
52
09-15
Final
Palmyra-Eagle Panthers
3
Pardeeville Bulldogs
14
09-15
Final
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
13
Horicon/Hustisford Marshmen
31

Week 5 Results - Bay

09-15
Final
West De Pere Phantoms
36
Xavier Hawks
26
09-15
Final
Seymour Thunder
27
Shawano Hawks
9
09-15
Final-OT
New London Bulldogs
21
Menasha Bluejays
20
09-15
Final
Green Bay East Red Devils
36
Green Bay West Wildcats
26

Week 5 Results - Eastern Wisconsin

09-15
Final
Sheboygan Falls Falcons
27
Chilton Tigers
7
09-15
Final
Roncalli Jets
6
Valders Vikings
21
09-15
Final
New Holstein Huskies
21
Two Rivers Purple Raiders
33
09-15
Final
Kiel Raiders
41
Brillion Lions
14

Week 5 Results - North Eastern

09-15
Final
Wrightstown Tigers
16
Fox Valley Lutheran Foxes
7
09-15
Final
Marinette Marines
6
Luxemburg-Casco Spartans
13
09-15
Final
Little Chute Mustangs
40
Clintonville Truckers
6
09-15
Final
Denmark Vikings
56
Oconto Falls Panthers
12

Week 5 Results - VFA - West

09-15
Final
Wausau West Warriors
27
D.C. Everest Evergreens
30
09-15
Final
Marshfield Tigers
17
SPASH Panthers
14

Week 5 Results

09-15
Final
Kaukauna Galloping Ghosts
20
Oshkosh West Wildcats
43
09-15
Final
Freedom Irish
37
Waupaca Comets
27
09-15
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
62
Wausau East Lumberjacks
7
09-15 7:00 PM
Cancelled
North Fond du Lac Orioles
0
Ozaukee Warriors
0
09-15
Final
Pittsville Panthers
19
Dodgeland Trojans
0

Week 5 Results - East Central

09-15
Final
Kewaskum Indians
35
Ripon Tigers
0
09-15
Final
Kettle Moraine Lutheran Chargers
0
Plymouth Panthers
55
09-15
Final
Campbellsport Cougars
6
Winneconne Wolves
37
09-15
Final
Berlin Indians
46
Waupun Warriors
21

Week 5 Results - MONLPC - 8-man

09-15
Final
Wausaukee Rangers
48
Menominee Indian Eagles
0
09-15 7:00 PM
7:00pm
Gibraltar Vikings
0
Gillett Tigers
0
09-15
Final
Bowler/Gresham Panthers
8
Lena/Aquinas Titans
35
09-16 1:00 PM
Sevastopol Pioneers
0
Green Bay NEW Lutheran Blazers
0

Week 5 Results - MONLPC-Small

09-15
Final
Florence Bobcats
6
Crandon Cardinals
51

Week 5 Results - Trailways - Small

09-15
Final
Wayland Academy Big Red
12
Lourdes Knights
70
09-15
Final
Rio Vikings
12
Johnson Creek Blue Jays
46
09-15
Final
Randolph Rockets
14
Fall River Pirates
43
09-15
Final
Cambria-Friesland Hilltoppers
38
Deerfield Demons
20

Week 5 Results - CWC - Small

09-15
Final
Wild Rose Wildcats
57
Rosholt Hornets
0
09-15
Final
Marion/Tigerton Thundercatz
20
Tri-County Penguins
58
09-15
Final
Almond-Bancroft Eagles
2
Port Edwards Blackhawks
0

Week 5 Results - Flyway

09-15
Final
Winnebago Lutheran Vikings
12
St. Mary's Springs Ledgers
28
09-15
Final
Laconia Spartans
12
Mayville Cardinals
7
09-15
Final
Lomira Lions
8
Omro Foxes
41

Week 5 Results - South Central

09-15
Final
Wautoma Hornets
57
Adams-Friendship Green Devils
14

Week 6 Results - Big East

09-22
Final
Reedsville Panthers
7
Manitowoc Lutheran Lancers
41
09-22
Final
Reedsville Panthers
7
Manitowoc Lutheran Victors
41
09-22
Final
Random Lake Rams
0
Howards Grove Tigers
19
09-22
Final
Ozaukee Warriors
7
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
21
09-22
Final
Oostburg Flying Dutchmen
0
Cedar Grove-Belgium Rockets
51
09-22
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
42
Mishicot Indians
6

Week 6 Results - MONLPC - Small

09-22
Final
Suring Eagles
18
Crivitz Wolverines
37
09-22
Final
Northern Elite Predators
34
Three Lakes/Phelps Bluejays
0
09-22 7:00 PM
Florence Bobcats
0
Elcho/White Lake Wolverines
0
09-22
Final
Crandon Cardinals
36
Wabeno/Laona Rebels
8

Week 6 Results - MONLPC - Large

09-22
Final
Sturgeon Bay Clippers
16
Kewaunee Storm
34
09-22
Final
Peshtigo Bulldogs
14
Oconto Blue Devils
35
09-22
Final
Coleman Cougars
44
Algoma Wolves
19

Week 6 Results - VFA - South

09-22
Final
Oshkosh North Spartans
0
Fond du Lac Cardinals
56
09-22
Final
Oshkosh West Wildcats
49
Hortonville Polar Bears
35

Week 6 Results - CWC - Large

09-22
Final
Wittenberg-Birnamwood Chargers
36
Weyauwega-Fremont Indians
0
09-22
Final
Manawa Wolves
0
Amherst Falcons
62
09-22
Final
Iola-Scandinavia Thunderbirds
47
Pacelli Cardinals
14
09-22
Final
Bonduel Bears
32
Shiocton Chiefs
14

Week 6 Results - FRCC

09-22
Final
Sheboygan South Redwings
7
Green Bay Southwest Fighting Trojans
42
09-22
Final
Pulaski Red Raiders
34
De Pere Redbirds
7
09-22
Final
Manitowoc Lincoln Ships
21
Ashwaubenon Jaguars
42
09-22
Final
Bay Port Pirates
35
Notre Dame Tritons
21
09-22
Final
Sheboygan North Golden Raiders
7
Green Bay Preble Hornets
57

Week 6 Results - VFA - North

09-22
Final
Appleton West Terrors
31
Appleton East Patriots
7
09-22
Final
Neenah Rockets
8
Kimberly Papermakers
15
09-22
Final
Appleton North Lightning
33
Kaukauna Galloping Ghosts
0

Week 6 Results - Trailways - Large

09-22
Final
Pardeeville Bulldogs
14
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
6
09-22
Final
Horicon/Hustisford Marshmen
6
Markesan Hornets
34
09-22
Final
Dodgeland Trojans
41
Parkview Vikings
20

Week 6 Results - Bay

09-22
Final
Xavier Hawks
36
New London Bulldogs
14
09-22
Final
Seymour Thunder
6
West De Pere Phantoms
13
09-22
Final
Menasha Bluejays
42
Green Bay West Wildcats
0
09-22
Final
Green Bay East Red Devils
0
Waupaca Comets
28

Week 6 Results - Eastern Wisconsin

09-22
Final
Valders Vikings
19
Kiel Raiders
17
09-22
Final
Two Rivers Purple Raiders
21
Chilton Tigers
28
09-22
Final
New Holstein Huskies
39
Roncalli Jets
13
09-22
Final
Brillion Lions
7
Sheboygan Falls Falcons
36

Week 6 Results - North Eastern

09-22
Final
Luxemburg-Casco Spartans
22
Freedom Irish
19
09-22
Final
Fox Valley Lutheran Foxes
20
Little Chute Mustangs
21
09-22
Final
Clintonville Truckers
0
Marinette Marines
49
09-22
Final
Oconto Falls Panthers
0
Wrightstown Tigers
42

Week 6 Results - VFA - West

09-22
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
28
Marshfield Tigers
21
09-22
Final
SPASH Panthers
54
Wausau West Warriors
20

Week 6 Results

09-22
Final
Denmark Vikings
14
Shawano Hawks
35
09-22
Final
Ashland
12
Wautoma Hornets
47
09-22
Final
St. Mary Catholic Zephyrs
0
Mayville Cardinals
42
09-22
Final
Menominee Mich. Maroons
62
Southern Door Eagles
26
09-23
Final
Athens Fighting Bluejays
7
Palmyra-Eagle Panthers
18

Week 6 Results - East Central

09-22
Final
Plymouth Panthers
21
Kewaskum Indians
27
09-22
Final
Kettle Moraine Lutheran Chargers
0
Campbellsport Cougars
21
09-22
Final
Berlin Indians
44
Winneconne Wolves
6
09-22
Final
Waupun Warriors
26
Ripon Tigers
6

Week 6 Results - MONLPC - 8-man

09-22
Final
Menominee Indian Eagles
14
Sevastopol Pioneers
71
09-22
Final
Lena/Aquinas Titans
16
Wausaukee Rangers
52
09-22
Final
Green Bay NEW Lutheran Blazers
36
Oneida Nation Thunderhawks
20
09-22
Final
Gillett Tigers
55
Bowler/Gresham Panthers
0

Week 6 Results - Trailways - Small

09-22
Final
Rio Vikings
14
Cambria-Friesland Hilltoppers
40
09-22
Final
Lourdes Knights
47
Randolph Rockets
21
09-22
Final
Johnson Creek Blue Jays
6
Fall River Pirates
15
09-23
Final
Deerfield Demons
56
Wayland Academy Big Red
28

Week 6 Results - CWC - Small

09-22
Final
Tri-County Penguins
0
Wild Rose Wildcats
53
09-22
Final
Rosholt Hornets
7
Almond-Bancroft Eagles
39
09-22
Final
Pittsville Panthers
78
Marion/Tigerton Thundercatz
0

Week 6 Results - Flyway

09-22
Final-OT
Winnebago Lutheran Vikings
20
Laconia Spartans
26
09-22
Final
St. Mary's Springs Ledgers
48
Omro Foxes
0
09-22
Final
North Fond du Lac Orioles
0
Lomira Lions
1

Week 6 Results - South Central

09-22
Final
Wautoma Hornets
1
Westfield Pioneers
0

Week 7 Results - Big East

09-29
Final
St. Mary Catholic Zephyrs
13
Oostburg Flying Dutchmen
16
09-29
Final
Mishicot Indians
21
Random Lake Rams
20
09-29
Final
Manitowoc Lutheran Lancers
16
Hilbert/Stockbridge Wolves
14
09-29
Final
Howards Grove Tigers
32
Ozaukee Warriors
14
09-29
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
50
Reedsville Panthers
12

Week 7 Results - MONLPC - Small

09-29
Final
Wabeno/Laona Rebels
2
Florence Bobcats
0
09-29
Final
Three Lakes/Phelps Bluejays
6
Suring Eagles
44
09-29
Final
Elcho/White Lake Wolverines
24
Northern Elite Predators
70
09-29
Final
Crivitz Wolverines
21
Crandon Cardinals
41

Week 7 Results - MONLPC - Large

09-29
Final
Southern Door Eagles
21
Peshtigo Bulldogs
19
09-29
Final
Oconto Blue Devils
24
Sturgeon Bay Clippers
10
09-29
Final
Kewaunee Storm
42
Coleman Cougars
20

Week 7 Results - VFA - South

09-28
Final
Fond du Lac Cardinals
48
Oshkosh West Wildcats
14

Week 7 Results - CWC - Large

09-29
Final
Weyauwega-Fremont Indians
21
Manawa Wolves
28
09-29
Final
Shiocton Chiefs
6
Iola-Scandinavia Thunderbirds
50
09-29
Final
Pacelli Cardinals
14
Amherst Falcons
59
09-29
Final
Bonduel Bears
62
Wittenberg-Birnamwood Chargers
6

Week 7 Results - FRCC

09-29
Final
Sheboygan South Redwings
8
De Pere Redbirds
21
09-29
Final
Notre Dame Tritons
24
Green Bay Preble Hornets
10
09-29
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
14
Bay Port Pirates
21
09-29
Final
Ashwaubenon Jaguars
14
Pulaski Red Raiders
49
09-30 1:00 PM
Scheduled
Sheboygan North Golden Raiders
0
Manitowoc Lincoln Ships
0

Week 7 Results - VFA - North

09-29
Final
Appleton North Lightning
31
Kimberly Papermakers
38
09-29
Final
Appleton East Patriots
14
Kaukauna Galloping Ghosts
20

Week 7 Results - Trailways - Large

09-29
Final
Parkview Vikings
14
Horicon/Hustisford Marshmen
50
09-29
Final
Palmyra-Eagle Panthers
28
Parkview Vikings
49
09-29
Final
Markesan Hornets
49
Palmyra-Eagle Panthers
28
09-29
Final
Dodgeland Trojans
21
Pardeeville Bulldogs
14

Week 7 Results - Bay

09-29
Final
Waupaca Comets
14
Seymour Thunder
13
09-29
Final
Shawano Hawks
28
Xavier Hawks
49
09-29
Final
New London Bulldogs
43
Green Bay West Wildcats
6
09-29
Final
Menasha Bluejays
17
West De Pere Phantoms
7

Week 7 Results - Eastern Wisconsin

09-29
Final
Valders Vikings
26
New Holstein Huskies
35
09-29
Final
Roncalli Jets
14
Sheboygan Falls Falcons
41
09-29
Final
Kiel Raiders
30
Two Rivers Purple Raiders
14
09-29
Final
Chilton Tigers
21
Brillion Lions
7

Week 7 Results - North Eastern

09-29
Final
Wrightstown Tigers
10
Freedom Irish
26
09-29
Final
Marinette Marines
28
Denmark Vikings
14
09-29
Final
Fox Valley Lutheran Foxes
68
Oconto Falls Panthers
12
09-29
Final
Clintonville Truckers
14
Luxemburg-Casco Spartans
44

Week 7 Results - VFA - West

09-29
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
48
Wausau West Warriors
36
09-29
Final
D.C. Everest Evergreens
0
SPASH Panthers
35

Week 7 Results

09-29
Final
Lomira Lions
32
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
0
09-29
Final
Little Chute Mustangs
41
Green Bay East Red Devils
7
09-29
Final
Hortonville Polar Bears
7
Neenah Rockets
17
09-29 7:00 PM
7:00pm
Green Bay NEW Lutheran Blazers
0
Newman Catholic Fighting Cardinals
0
09-29
Final
Algoma Wolves
28
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
27
09-29
Final
Omro Foxes
47
Adams-Friendship Green Devils
25
09-29
Final
Parkview Vikings
49
Palmyra-Eagle Panthers
28
09-29
Final
Lomira Lions
32
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
0
09-29
Scheduled
Bowman (Ind.) Academy Eagles
45
Appleton West Terrors
8
09-29
Final
Oshkosh North Spartans
0
Marshfield Tigers
54

Week 7 Results - East Central

09-29
Final
Winneconne Wolves
40
Waupun Warriors
19
09-29
Final
Ripon Tigers
0
Plymouth Panthers
40
09-29
Final
Kewaskum Indians
35
Kettle Moraine Lutheran Chargers
7
09-29
Final
Campbellsport Cougars
0
Berlin Indians
48

Week 7 Results - MONLPC - 8-man

09-29
Final
Wausaukee Rangers
38
Gillett Tigers
26
09-29
Final
Sevastopol Pioneers
59
Lena/Aquinas Titans
12
09-29 7:00 PM
Cancelled
Bowler/Gresham Panthers
0
Gibraltar Vikings
0
09-30 1:00 PM
Scheduled
Oneida Nation Thunderhawks
0
Menominee Indian Eagles
0

Week 7 Results - Trailways - Small

09-29
Final
Wayland Academy Big Red
20
Rio Vikings
44
09-29
Final
Randolph Rockets
11
Johnson Creek Blue Jays
44
09-29
Final
Fall River Pirates
22
Deerfield Demons
0
09-29 8:15 PM
Scheduled
Cambria-Friesland Hilltoppers
6
Lourdes Knights
34

Week 7 Results - CWC - Small

09-29
Final
Wild Rose Wildcats
7
Pittsville Panthers
6
09-29
Final
Port Edwards Blackhawks
34
Rosholt Hornets
42
09-29
Final
Almond-Bancroft Eagles
25
Tri-County Penguins
16

Week 7 Results - Flyway

09-30 1:00 PM
Scheduled
Mayville Cardinals
0
Winnebago Lutheran Vikings
0
09-30 1:00 PM
Scheduled
Laconia Spartans
0
St. Mary's Springs Ledgers
0

Week 7 Results - South Central

09-29
Final
Nekoosa Papermakers
0
Wautoma Hornets
53

Week 8 Results - Big East

10-06
Final
Reedsville Panthers
22
St. Mary Catholic Zephyrs
10
10-06
Final
Ozaukee Warriors
0
Mishicot Indians
3
10-06
Final
Random Lake Rams
14
Manitowoc Lutheran Lancers
49
10-06
Final
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
7
Howards Grove Tigers
48
10-06
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
0
Cedar Grove-Belgium Rockets
21

Week 8 Results - MONLPC - Small

10-06
Final
Northern Elite Predators
14
Wabeno/Laona Rebels
25
10-06
Final
Florence Bobcats
0
Crivitz Wolverines
1
10-06
Final
Crandon Cardinals
44
Three Lakes/Phelps Bluejays
8
10-07
Final
Elcho/White Lake Wolverines
0
Suring Eagles
44

Week 8 Results - MONLPC - Large

10-06
Final-OT
Sturgeon Bay Clippers
21
Southern Door Eagles
27
10-06
Final
Peshtigo Bulldogs
29
Algoma Wolves
7
10-06
Final
Coleman Cougars
0
Oconto Blue Devils
47

Week 8 Results - VFA - South

10-06
Final
Oshkosh West Wildcats
42
Oshkosh North Spartans
7
10-06
Final
Neenah Rockets
3
Fond du Lac Cardinals
7

Week 8 Results - CWC - Large

10-06
Final
Weyauwega-Fremont Indians
12
Shiocton Chiefs
35
10-06
Final
Pacelli Cardinals
7
Bonduel Bears
46
10-06
Final
Manawa Wolves
6
Wittenberg-Birnamwood Chargers
28
10-06
Final
Amherst Falcons
32
Iola-Scandinavia Thunderbirds
14

Week 8 Results - FRCC

10-06
Final
Sheboygan North Golden Raiders
0
Ashwaubenon Jaguars
55
10-06
Final
Pulaski Red Raiders
14
Green Bay Preble Hornets
17
10-06
Final
Manitowoc Lincoln Ships
41
Sheboygan South Redwings
22
10-06
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
14
Notre Dame Tritons
7
10-06
Final
De Pere Redbirds
6
Bay Port Pirates
42

Week 8 Results - VFA - North

10-06
Final
Kaukauna Galloping Ghosts
0
Kimberly Papermakers
37

Week 8 Results - Trailways - Large

10-06
Final
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
21
Dodgeland Trojans
28
10-06
Final
Horicon/Hustisford Marshmen
15
Pardeeville Bulldogs
16

Week 8 Results - Bay

10-06
Final
Waupaca Comets
0
West De Pere Phantoms
34
10-06
Final
Seymour Thunder
30
New London Bulldogs
20
10-06
Final
Green Bay East Red Devils
0
Menasha Bluejays
39
10-07
Final
Green Bay West Wildcats
7
Shawano Hawks
42

Week 8 Results - Eastern Wisconsin

10-06
Final
Two Rivers Purple Raiders
21
Valders Vikings
14
10-06
Final
Sheboygan Falls Falcons
14
Kiel Raiders
7
10-06
Final
New Holstein Huskies
7
Brillion Lions
0
10-06
Final
Chilton Tigers
14
Roncalli Jets
6

Week 8 Results - North Eastern

10-06
Final
Oconto Falls Panthers
0
Clintonville Truckers
16
10-06
Final
Luxemburg-Casco Spartans
6
Wrightstown Tigers
24
10-06
Final
Freedom Irish
26
Marinette Marines
0
10-06
Final
Denmark Vikings
7
Little Chute Mustangs
42

Week 8 Results - VFA - West

10-06
Final
Marshfield Tigers
36
D.C. Everest Evergreens
0

Week 8 Results

10-06
Final
Bowler/Gresham Panthers
0
Newman Catholic Fighting Cardinals
1
10-06
Final
Hortonville Polar Bears
48
Appleton East Patriots
7
10-06
Final
Oakfield Oaks
60
Port Edwards Blackhawks
20
10-06
Final
Xavier Hawks
29
Fox Valley Lutheran Foxes
36
10-06
Final
Wausau East Lumberjacks
21
Wisconsin Rapids Red Raiders
17
10-06
Final
Tomahawk Hatchets
13
Kewaunee Storm
56
10-06
Final
Rosholt Hornets
0
Markesan Hornets
44
10-06
Final
Oostburg Flying Dutchmen
21
Omro Foxes
47

Week 8 Results - East Central

10-06
Final
Waupun Warriors
14
Campbellsport Cougars
38
10-06
Final
Plymouth Panthers
45
Winneconne Wolves
7
10-06
Final
Kettle Moraine Lutheran Chargers
6
Ripon Tigers
41
10-06
Final
Berlin Indians
0
Kewaskum Indians
22

Week 8 Results - MONLPC - 8-man

10-06
Final
Lena/Aquinas Titans
40
Oneida Nation Thunderhawks
26
10-06
Final
Gibraltar Vikings
48
Wausaukee Rangers
30
10-07
Final
Menominee Indian Eagles
36
Green Bay NEW Lutheran Blazers
56

Week 8 Results - Trailways - Small

10-06
Final
Wayland Academy Big Red
0
Randolph Rockets
56
10-06
Final
Rio Vikings
0
Deerfield Demons
28
10-06
Final
Lourdes Knights
10
Johnson Creek Blue Jays
6
10-06
Final
Cambria-Friesland Hilltoppers
0
Fall River Pirates
34

Week 8 Results - CWC - Small

10-06
Final
Tri-County Penguins
1
Port Edwards Blackhawks
0
10-06
Final
Pittsville Panthers
22
Almond-Bancroft Eagles
14
10-06
Final
Marion/Tigerton Thundercatz
0
Wild Rose Wildcats
54

Week 8 Results - Flyway

10-06
Final
Winnebago Lutheran Vikings
14
Lomira Lions
6
10-06
Final
St. Mary's Springs Ledgers
54
Mayville Cardinals
3
10-06
Final
North Fond du Lac Orioles
0
Laconia Spartans
1

Week 8 Results - South Central

10-06
Final
Wautoma Hornets
14
Wisconsin Dells Chiefs
0

Week 9 Results - Big East

10-13
Final
St. Mary Catholic Zephyrs
7
Hilbert/Stockbridge Wolves
41
10-13
Final
Oostburg Flying Dutchmen
0
Reedsville Panthers
52
10-13
Final
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
31
Mishicot Indians
13
10-13
Final
Howards Grove Tigers
14
Laconia Spartans
6
10-13
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
35
Random Lake Rams
0
10-13
Final
Manitowoc Lutheran Lancers
27
Ozaukee Warriors
0

Week 9 Results - MONLPC - Small

10-13
Final
Wabeno/Laona Rebels
21
Suring Eagles
14
10-13
Final
Three Lakes/Phelps Bluejays
1
Florence Bobcats
0
10-13
Final
Elcho/White Lake Wolverines
24
Crandon Cardinals
60
10-13
Final
Crivitz Wolverines
31
Northern Elite Predators
28

Week 9 Results - MONLPC - Large

10-13
Final
Southern Door Eagles
27
Coleman Cougars
14
10-13
Final-OT
Kewaunee Storm
28
Peshtigo Bulldogs
27
10-13
Final
Algoma Wolves
24
Sturgeon Bay Clippers
35

Week 9 Results - CWC - Large

10-12
Final
Shiocton Chiefs
24
Pacelli Cardinals
20
10-13
Final
Wittenberg-Birnamwood Chargers
0
Amherst Falcons
35
10-13
Final
Iola-Scandinavia Thunderbirds
54
Weyauwega-Fremont Indians
14
10-13
Final
Bonduel Bears
48
Manawa Wolves
18

Week 9 Results - FRCC

10-13
Final
Notre Dame Tritons
24
De Pere Redbirds
0
10-13
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
49
Sheboygan North Golden Raiders
0
10-13
Final
Bay Port Pirates
49
Green Bay Preble Hornets
21
10-13
Final
Ashwaubenon Jaguars
26
Sheboygan South Redwings
0

Week 9 Results - VFA - North

10-13
Final
Kimberly Papermakers
41
Appleton East Patriots
7

Week 9 Results - Trailways - Large

10-13
Final
Pardeeville Bulldogs
0
Markesan Hornets
31
10-13
Final
Montello/Green Lake/Princeton Phoenix
17
Palmyra-Eagle Panthers
20
10-13
Final
Dodgeland Trojans
33
Horicon/Hustisford Marshmen
11

Week 9 Results - Bay

10-13
Final
Xavier Hawks
29
Waupaca Comets
7
10-13
Final
West De Pere Phantoms
49
Green Bay East Red Devils
10
10-13
Final-OT
Shawano Hawks
13
New London Bulldogs
16
10-13
Final
Menasha Bluejays
34
Seymour Thunder
21

Week 9 Results - Eastern Wisconsin

10-13
Final
Valders Vikings
35
Chilton Tigers
14
10-13
Final
Sheboygan Falls Falcons
33
Two Rivers Purple Raiders
14
10-13
Final
Kiel Raiders
21
New Holstein Huskies
0
10-13
Final
Brillion Lions
0
Roncalli Jets
20

Week 9 Results - North Eastern

10-13
Final
Luxemburg-Casco Spartans
69
Oconto Falls Panthers
0
10-13
Final
Wrightstown Tigers
6
Little Chute Mustangs
0
10-13
Final
Marinette Marines
36
Fox Valley Lutheran Foxes
62
10-13
Final
Freedom Irish
34
Denmark Vikings
0

Week 9 Results - VFA - West

10-13
Final
Wausau West Warriors
6
Marshfield Tigers
17
10-13
Final
D.C. Everest Evergreens
20
Wisconsin Rapids Red Raiders
51

Week 9 Results

10-13
Final
Green Bay West Wildcats
12
Clintonville Truckers
20
10-13
Final
Fond du Lac Cardinals
24
SPASH Panthers
26
10-13
Final
Escanaba Mich. Eskymos
21
Oconto Blue Devils
7
10-13
Final
Wild Rose Wildcats
45
SWCHA Saints
0
10-13
Final
Parkview Vikings
0
Fennimore Golden Eagles
44
10-13
Final
Oshkosh North Spartans
0
Hortonville Polar Bears
74
10-13
Final
Oshkosh West Wildcats
0
Neenah Rockets
29
10-13
Final
Appleton West Terrors
47
Kaukauna Galloping Ghosts
35
10-13
Final
Green Bay NEW Lutheran Blazers
34
Lena/Aquinas Titans
26
10-14 1:00 PM
Scheduled
Newman Catholic Fighting Cardinals
Menominee Indian Eagles

Week 9 Results - East Central

10-13
Final
Winneconne Wolves
33
Kettle Moraine Lutheran Chargers
15
10-13
Final
Ripon Tigers
7
Berlin Indians
35
10-13
Final
Kewaskum Indians
58
Waupun Warriors
14
10-13
Final
Campbellsport Cougars
6
Plymouth Panthers
42

Week 9 Results - MONLPC - 8-man

10-13
Final
Wausaukee Rangers
54
Bowler/Gresham Panthers
12
10-13
Final
Sevastopol Pioneers
64
Gibraltar Vikings
26
10-13
Final
Oneida Nation Thunderhawks
28
Gillett Tigers
62

Week 9 Results - Trailways - Small

10-13
Final
Rio Vikings
0
Fall River Pirates
44
10-13
Final-OT
Lourdes Knights
36
Deerfield Demons
38
10-13
Final
Johnson Creek Blue Jays
46
Wayland Academy Big Red
8
10-13
Final
Cambria-Friesland Hilltoppers
14
Randolph Rockets
20

Week 9 Results - CWC - Small

10-13
Final
Almond-Bancroft Eagles
56
Marion/Tigerton Thundercatz
0
10-13
Final
Rosholt Hornets
7
Tri-County Penguins
14
10-13
Final
Port Edwards Blackhawks
0
Pittsville Panthers
1

Week 9 Results - Flyway

10-13
Final
Omro Foxes
12
Winnebago Lutheran Vikings
7
10-13
Final
Mayville Cardinals
1
North Fond du Lac Orioles
0
10-13
Final
Lomira Lions
0
St. Mary's Springs Ledgers
48

Week 9 Results - South Central

10-13
Final
Mauston Golden Eagles
22
Wautoma Hornets
28

Week 10-Level 1 Results - Division 2

10-20 7:00 PM
Milw. Washington Purgolders
6
Homestead Highlanders
41
10-20 7:00 PM
Menomonee Falls
0
Brookfield East Spartans
35
10-20 7:00 PM
Greenfield Hustlin' Hawks
34
Milw. Bay View Redcats
7
10-20 7:00 PM
Milw. Reagan Huskies
0
Brookfield Central Lancers
56
10-20 7:00 PM
Germantown Warhawks
21
Waukesha West Wolverines
42
10-20 7:00 PM
Oregon Panthers
7
Stoughton Vikings
28
10-20
Final-OT
Burlington Demons
27
Waterford Wolverines
28
10-20 7:00 PM
Wilmot Union Panthers
12
Monona Grove Silver Eagles
42
10-20
Final
Watertown Goslings
21
Menasha Bluejays
49
10-20
Final
West Bend East Suns
10
Hartford Union Orioles
38
10-20 7:00 PM
DeForest Norskies
7
Slinger Owls
20
10-20 7:00 PM
Beaver Dam Golden Beavers
0
Waunakee Warriors
57
10-20
Final
Ashwaubenon Jaguars
12
Green Bay Southwest Fighting Trojans
44
10-20
Final
Pulaski Red Raiders
40
Appleton West Terrors
6
10-20
Final
Marshfield Tigers
0
Holmen Vikings
34
10-20 7:00 PM
La Crosse Central Red Raiders
14
Menomonie Mustangs
45

Week 10-Level 1 Results - Division 6

10-20
Final
Belleville Wildcats
7
Racine Lutheran Crusaders
69
10-20
Final
Cambridge Blue Jays
14
Manitowoc Lutheran Lancers
39
10-20
Final
Dodgeland Trojans
37
Johnson Creek Blue Jays
28
10-20
Final
Reedsville Panthers
11
St. Mary's Springs Ledgers
62
10-20 7:00 PM
Pardeeville Bulldogs
0
Cuba City Cubans
36
10-20 7:00 PM
Brookwood Falcons
28
Mineral Point Pointers
47
10-20
Final
Pecatonica/Argyle Vikings
8
Fennimore Golden Eagles
15
10-20
Final
Darlington Redbirds
14
Markesan Hornets
44
10-20
Final
Northern Elite Predators
7
Marathon Red Raiders
50
10-20
Final
Auburndale Apaches
35
Crandon Cardinals
7
10-20
Final
Crivitz Wolverines
19
Wabeno/Laona Rebels
6
10-20
Final
Mishicot Indians
7
Iola-Scandinavia Thunderbirds
49
10-20
Final
Whitehall Norse
24
Spring Valley Cardinals
58
10-20 7:00 PM
Fall Creek Crickets
15
Regis Ramblers
50
10-20 7:00 PM
Webster Tigers
0
Unity Eagles
20
10-20 7:00 PM
Lake Holcombe/Cornell Knights
0
Melrose-Mindoro Mustangs
38

Week 10-Level 1 Results - Division 5

10-20
Final
Laconia Spartans
26
Southern Door Eagles
14
10-20
Final
Valders Vikings
41
Howards Grove Tigers
14
10-20
Final
New Holstein Huskies
32
Kewaunee Storm
14
10-20
Final
Horicon/Hustisford Marshmen
7
Cedar Grove-Belgium Rockets
35
10-20 7:00 PM
Kenosha St. Joseph Catholic Lancers
14
Lake Country Lutheran Lightning
44
10-20 7:00 PM
Westby Norsemen
38
Lancaster Flying Arrows
29
10-20 7:00 PM
New Glarus/Monticello Glarner Knights
14
Prairie du Chien Blackhawks
36
10-20 7:00 PM
Brookfield Academy Blue Knights
21
Clinton Cougars
42
10-20
Final
Colby Hornets
6
Amherst Falcons
53
10-20
Final
Oconto Blue Devils
17
Spencer/Columbus Cath. Rockets
49
10-20
Final
Stratford Tigers
42
Bonduel Bears
19
10-20
Final
Wittenberg-Birnamwood Chargers
0
Stanley-Boyd Orioles
42
10-20 7:00 PM
Mondovi Buffaloes
14
Elk Mound Mounders
21
10-20 7:00 PM
Spooner Rails
16
Chetek-Weyerhaeuser Bulldogs
26
10-20 7:00 PM
Durand Panthers
54
Cumberland Beavers
34
10-20 7:00 PM
St. Croix Falls Saints
0
Grantsburg Pirates
44

Week 10-Level 1 Results - Division 3

10-20 7:00 PM
Saint Francis Mariners
6
Greendale Panthers
35
10-20 7:00 PM
Port Washington Pirates
14
Whitnall Falcons
34
10-20
Final
New Berlin West Vikings
21
Plymouth Panthers
47
10-20
Final
Milwaukee Lutheran Red Knights
36
Whitefish Bay Blue Dukes
43
10-20 7:00 PM
East Troy Trojans
20
Catholic Memorial Crusaders
42
10-20
Final
Evansville/Albany Blue Devils
7
Mount Horeb/Barneveld Vikings
56
10-20 7:00 PM
Jefferson Eagles
21
Pewaukee Pirates
41
10-20 7:00 PM
Monroe Cheesemakers
6
New Berlin Eisenhower Lions
34
10-20
Final
New London Bulldogs
6
Kewaskum Indians
46
10-20
Final
Luxemburg-Casco Spartans
13
Notre Dame Tritons
33
10-20
Final-OT
Berlin Indians
34
Fox Valley Lutheran Foxes
27
10-20
Final
Seymour Thunder
7
West De Pere Phantoms
42
10-20
Final
Merrill Bluejays
7
Rice Lake Warriors
35
10-20 7:00 PM
Mosinee Indians
21
Onalaska Hilltoppers
44
10-20 7:00 PM
New Richmond Tigers
14
West Salem Panthers
17
10-20
Final
Medford Raiders
8
Antigo Red Robins
48

Week 10-Level 1 Results - Division 1

10-20
Final-OT
SPASH Panthers
48
Hudson Raiders
47
10-20 7:00 PM
Janesville Craig Cougars
7
Franklin Sabers
45
10-20 7:00 PM
Kenosha Bradford Red Devils
26
Badger Badgers
42
10-20 7:00 PM
Oak Creek Knights
7
Muskego Warriors
42
10-20 7:00 PM
Milwaukee Hamilton Wildcats
8
Racine Horlick Rebels
66
10-20 7:00 PM
Madison La Follette Lancers
8
Middleton Cardinals
41
10-20 7:00 PM
Hamilton Chargers
9
Madison West Regents
21
10-20 7:00 PM
Kettle Moraine Lasers
28
Verona Area Wildcats
19
10-20 7:00 PM
Madison Memorial Spartans
0
Sun Prairie Cardinals
35
10-20
Final
Milw. King Generals
2
Fond du Lac Cardinals
42
10-20
Final
Milw. Morse-Marshall Eagles
8
Arrowhead Warhawks
44
10-20
Final
Oshkosh West Wildcats
39
Marquette Univ. HS Hilltoppers
56
10-20
Final
Milw. Riverside/Golda Meir Tigers
8
Kimberly Papermakers
49
10-20
Final
Green Bay Preble Hornets
7
Appleton North Lightning
42
10-20
Final
Wisconsin Rapids Red Raiders
7
Neenah Rockets
30
10-20
Final
Eau Claire Memorial Old Abes
21
Bay Port Pirates
42

Week 10-Level 1 Results - Division 7

10-20
Final
Assumption Royals
27
Pittsville Panthers
34
10-20
Final
Tri-County Penguins
20
Fall River Pirates
41
10-20
Final
Deerfield Demons
20
Lourdes Knights
38
10-20
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
56
Almond-Bancroft Eagles
13
10-20
Final
Cambria-Friesland Hilltoppers
6
Wild Rose Wildcats
49
10-20 7:00 PM
River Ridge Timberwolves
10
Potosi/Cassville Chieftains
55
10-20 7:00 PM
De Soto Pirates
0
Wauzeka-Steuben/Seneca Blue-Golds
16
10-20 7:00 PM
Iowa-Grant Panthers
22
Ithaca Bulldogs
13
10-20 7:00 PM
North Crawford Trojans
0
Black Hawk Warriors
68
10-20 7:00 PM
Royall Panthers
6
Bangor Cardinals
63
10-20
Final
Hillsboro Tigers
0
Independence/Gilmanton Indees
35
10-20
Final
Athens Fighting Bluejays
0
Edgar Wildcats
35
10-20 7:00 PM
Owen-Withee Blackhawks
22
Loyal Greyhounds
28
10-20 7:00 PM
Frederic Vikings
6
Abbotsford Falcons
48
10-20 6:00 PM
Hurley Midgets
76
Turtle Lake Lakers
44
10-20 7:00 PM
Elmwood/Plum City Raiders
6
Clear Lake Warriors
42

Week 10-Level 1 Results - Division 4

10-20
Final
Kohler/Sheb. Lutheran/Christian Crusaders
13
Kiel Raiders
41
10-20
Final
Martin Luther Spartans
42
University School Wildcats
7
10-20
Final
Chilton Tigers
6
Two Rivers Purple Raiders
35
10-20
Final
Obama Cougars
0
Sheboygan Falls Falcons
54
10-20 7:00 PM
River Valley Blackhawks
35
Racine St. Catherine's Angels
53
10-20 7:00 PM
Lakeside Lutheran Warriors
26
Lake Mills L-Cats
42
10-20
Final
Turner Trojans
42
Platteville Hillmen
54
10-20
Final
Mayville Cardinals
31
Lodi Blue Devils
38
10-20
Final
Winneconne Wolves
13
Freedom Irish
49
10-20
Final
Omro Foxes
6
Little Chute Mustangs
28
10-20
Final
Wautoma Hornets
34
Xavier Hawks
65
10-20
Final
Peshtigo Bulldogs
20
Wrightstown Tigers
21
10-20
Final
Mauston Golden Eagles
26
St. Croix Central Panthers
48
10-20
Final
Northwestern Tigers
29
Gale-Ettrick-Trempealeau Red Hawks
17
10-20
Final
Ellsworth Panthers
7
Bloomer Blackhawks
14
10-20 7:00 PM
Nekoosa Papermakers
20
Osceola Chieftains
49

Week 11-Level 2 Results - Division 2

10-27
Final
Brookfield East Spartans
28
Homestead Highlanders
23
10-27
Final
Greenfield Hustlin' Hawks
7
Brookfield Central Lancers
51
10-27
Final
Stoughton Vikings
0
Waukesha West Wolverines
35
10-27
Final
Waterford Wolverines
14
Monona Grove Silver Eagles
40
10-27
Final-OT
Hartford Union Orioles
31
Menasha Bluejays
28
10-27
Final
Slinger Owls
7
Waunakee Warriors
28
10-27
Final
Pulaski Red Raiders
17
Green Bay Southwest Fighting Trojans
27
10-27
Final
Holmen Vikings
20
Menomonie Mustangs
34

Week 11-Level 2 Results - Division 6

10-27
Final
Dodgeland Trojans
0
St. Mary's Springs Ledgers
47
10-27
Final
Manitowoc Lutheran Lancers
23
Racine Lutheran Crusaders
34
10-27
Final
Mineral Point Pointers
14
Cuba City Cubans
7
10-27
Final
Fennimore Golden Eagles
7
Markesan Hornets
15
10-27
Final
Auburndale Apaches
6
Marathon Red Raiders
27
10-27
Final
Crivitz Wolverines
26
Iola-Scandinavia Thunderbirds
59
10-27
Final
Regis Ramblers
25
Spring Valley Cardinals
6
10-27
Final
Unity Eagles
34
Melrose-Mindoro Mustangs
31

Week 11-Level 2 Results - Division 5

10-27
Final
Laconia Spartans
14
Valders Vikings
21
10-27
Final
New Holstein Huskies
18
Cedar Grove-Belgium Rockets
28
10-27
Final
Westby Norsemen
6
Lake Country Lutheran Lightning
44
10-27
Final
Prairie du Chien Blackhawks
6
Clinton Cougars
28
10-27
Final
Spencer/Columbus Cath. Rockets
18
Amherst Falcons
49
10-27
Final
Stratford Tigers
38
Stanley-Boyd Orioles
0
10-27
Final
Chetek-Weyerhaeuser Bulldogs
6
Elk Mound Mounders
33
10-27
Final
Durand Panthers
20
Grantsburg Pirates
30

Week 11-Level 2 Results - Division 3

10-27
Final
Whitnall Falcons
13
Greendale Panthers
42
10-27
Final
Plymouth Panthers
0
Whitefish Bay Blue Dukes
35
10-27
Final
Mount Horeb/Barneveld Vikings
20
Catholic Memorial Crusaders
26
10-27
Final
Pewaukee Pirates
7
New Berlin Eisenhower Lions
38
10-27
Final
Notre Dame Tritons
12
Kewaskum Indians
7
10-27
Final
Berlin Indians
12
West De Pere Phantoms
28
10-27
Final
Onalaska Hilltoppers
13
Rice Lake Warriors
42
10-27
Final
West Salem Panthers
0
Antigo Red Robins
21

Week 11-Level 2 Results - Division 1

10-27
Final
Badger Badgers
17
Franklin Sabers
24
10-27
Final
Muskego Warriors
36
Racine Horlick Rebels
15
10-27
Final
Madison West Regents
30
Middleton Cardinals
27
10-27
Final
Kettle Moraine Lasers
14
Sun Prairie Cardinals
38
10-27
Final
Arrowhead Warhawks
14
Fond du Lac Cardinals
17
10-27
Final
Marquette Univ. HS Hilltoppers
33
Kimberly Papermakers
49
10-27
Final
Neenah Rockets
7
Appleton North Lightning
45
10-27
Final-OT
SPASH Panthers
51
Bay Port Pirates
57

Week 11-Level 2 Results - Division 7

10-27
Final
Lourdes Knights
25
Fall River Pirates
28
10-27
Final
Hilbert/Stockbridge Wolves
0
Wild Rose Wildcats
19
10-27
Final
Wauzeka-Steuben/Seneca Blue-Golds
18
Potosi/Cassville Chieftains
56
10-27
Final
Iowa-Grant Panthers
15
Black Hawk Warriors
68
10-27
Final
Independence/Gilmanton Indees
6
Bangor Cardinals
60
10-27
Final
Pittsville Panthers
0
Edgar Wildcats
35
10-27
Final
Abbotsford Falcons
17
Loyal Greyhounds
0
10-27
Final
Hurley Midgets
14
Clear Lake Warriors
31

Week 11-Level 2 Results - Division 4

10-27
Final
Martin Luther Spartans
34
Kiel Raiders
28
10-27
Final
Two Rivers Purple Raiders
17
Sheboygan Falls Falcons
14
10-27
Final
Lake Mills L-Cats
30
Racine St. Catherine's Angels
13
10-27
Final
Platteville Hillmen
21
Lodi Blue Devils
47
10-27
Final
Little Chute Mustangs
12
Freedom Irish
22
10-27
Final
Xavier Hawks
8
Wrightstown Tigers
14
10-27
Final
Northwestern Tigers
0
St. Croix Central Panthers
28
10-27
Final
Bloomer Blackhawks
18
Osceola Chieftains
12

Week 12-Level 3 Results - Division 2

11-03
Final
Brookfield East Spartans
0
Brookfield Central Lancers
31
11-03
Final
Waukesha West Wolverines
28
Monona Grove Silver Eagles
7
11-03
Final
Hartford Union Orioles
19
Waunakee Warriors
45
11-03
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
16
Menomonie Mustangs
14

Week 12-Level 3 Results - Division 6

11-03
Final
Racine Lutheran Crusaders
0
St. Mary's Springs Ledgers
28
11-03
Final
Mineral Point Pointers
26
Markesan Hornets
47
11-03
Final
Marathon Red Raiders
12
Iola-Scandinavia Thunderbirds
32
11-03
Final
Unity Eagles
8
Regis Ramblers
21

Week 12-Level 3 Results - Division 5

11-03
Final
Cedar Grove-Belgium Rockets
28
Valders Vikings
0
11-03
Final
Lake Country Lutheran Lightning
17
Clinton Cougars
14
11-03
Final
Stratford Tigers
15
Amherst Falcons
52
11-03
Final
Elk Mound Mounders
7
Grantsburg Pirates
40

Week 12-Level 3 Results - Division 3

11-03
Final
Greendale Panthers
14
Whitefish Bay Blue Dukes
21
11-03
Final
Notre Dame Tritons
28
West De Pere Phantoms
7
11-03
Final
Rice Lake Warriors
42
Antigo Red Robins
7
11-03
Final
Catholic Memorial Crusaders
0
New Berlin Eisenhower Lions
7

Week 12-Level 3 Results - Division 1

11-03
Final
Madison West Regents
17
Sun Prairie Cardinals
49
11-03
Final
Muskego Warriors
24
Franklin Sabers
21
11-03
Final
Appleton North Lightning
49
Bay Port Pirates
41
11-03
Final
Fond du Lac Cardinals
21
Kimberly Papermakers
28

Week 12-Level 3 Results - Division 7

11-03
Final
Fall River Pirates
8
Wild Rose Wildcats
7
11-03
Final
Potosi/Cassville Chieftains
7
Black Hawk Warriors
28
11-03
Final
Bangor Cardinals
16
Edgar Wildcats
8
11-03
Final
Abbotsford Falcons
50
Clear Lake Warriors
14

Week 12-Level 3 Results - Division 4

11-03
Final
Martin Luther Spartans
31
Two Rivers Purple Raiders
23
11-03
Final
Lake Mills L-Cats
0
Lodi Blue Devils
35
11-03
Final
Freedom Irish
14
Wrightstown Tigers
13
11-03
Final
Bloomer Blackhawks
0
St. Croix Central Panthers
28

Week 13-Level 4 Results - 5

11-10
Final
Lake Country Lutheran Lightning
16
Cedar Grove-Belgium Rockets
14

Week 13-Level 4 Results - Division 2

11-10
Final
Waukesha West Wolverines
23
Brookfield Central Lancers
38
11-10
Final
Green Bay Southwest Fighting Trojans
14
Waunakee Warriors
35

Week 13-Level 4 Results - Division 6

11-10
Final
Markesan Hornets
9
St. Mary's Springs Ledgers
21
11-10
Final
Regis Ramblers
26
Iola-Scandinavia Thunderbirds
27

Week 13-Level 4 Results - Division 5

11-03 7:00 PM
Scheduled
Lake Country Lutheran Lightning
0
Cedar Grove-Belgium Rockets
0
11-10
Final
Grantsburg Pirates
6
Amherst Falcons
35

Week 13-Level 4 Results - Division 3

11-10
Final
New Berlin Eisenhower Lions
21
Whitefish Bay Blue Dukes
14
11-10
Final
Notre Dame Tritons
7
Rice Lake Warriors
28

Week 13-Level 4 Results - Division 1

11-10
Final
Muskego Warriors
21
Sun Prairie Cardinals
26
11-10
Final
Appleton North Lightning
14
Kimberly Papermakers
31

Week 13-Level 4 Results - Division 7

11-10
Final
Fall River Pirates
8
Black Hawk Warriors
56
11-10
Final
Abbotsford Falcons
7
Bangor Cardinals
30

Week 13-Level 4 Results - Division 4

11-10
Final
Martin Luther Spartans
0
Lodi Blue Devils
17
11-10
Final
St. Croix Central Panthers
42
Freedom Irish
21

Week 14 Championship Results - Division 2

11-17
Final
Waunakee Warriors
14
Brookfield Central Lancers
13

Week 14 Championship Results - Division 6

11-16
Final
Iola-Scandinavia Thunderbirds
12
St. Mary's Springs Ledgers
35

Week 14 Championship Results - Division 5

11-16
Final
Amherst Falcons
28
Lake Country Lutheran Lightning
21

Week 14 Championship Results - Division 3

11-17
Final
Rice Lake Warriors
25
New Berlin Eisenhower Lions
3

Week 14 Championship Results - Division 1

11-17
Final
Kimberly Papermakers
27
Sun Prairie Cardinals
7

Week 14 Championship Results - Division 7

11-16
Final
Bangor Cardinals
37
Black Hawk Warriors
14

Week 14 Championship Results - Division 4

11-16
Final-OT
St. Croix Central Panthers
10
Lodi Blue Devils
17

Operation Football

Updated: 11/16/2017 - Scores from Week 14: the state championships!

Posted: 11/10/2017 - Papermakers win its 69th straight game.

Posted: 11/07/2017 - Our 5 favorite plays from Level 3 of the high school football playoffs

Updated: 11/04/2017 - Watch highlights from area high school football playoff games.

Posted: 10/27/2017 - Area highlights from Level 2 of the WIAA football playoffs.

Updated: 11/03/2017 - Highlights from girls volleyball and boys soccer Thursday.

Updated: 11/03/2017 - Top 5 plays from level 1 of the WIAA football playoffs.

Posted: 10/20/2017 - Watch the WIAA Level One Playoff highlights from around the area.

Updated: 10/13/2017 - Week 9 high school football highlights

Posted: 10/06/2017 - Operation Football highlights from Week 8.

Enter the Cover 2 Giveaway contest