Prep scores for Thursday, Dec. 28

BOYS BASKETBALL
Aquinas 83, Lincoln 53

Beaver Dam 56, Merrill 53

Belleville 82, Albany 77

Beloit Memorial 52, Milwaukee South 43

Blair-Taylor 95, Cashton 68

Bonduel 76, Salam School 38

Boyceville 48, Northwood 40

Cambridge 71, Monticello 30

Cambridge 77, Bonduel 71

Cassville 50, Ithaca 42

Cassville 75, Coulee Region Christian 60

Clintonville 61, Wittenberg-Birnamwood 58

Columbus Catholic 69, Wild Rose 56

Darlington 48, Pecatonica 42

Dodgeland 73, Milwaukee Ronald Reagan 59

Dodgeville 61, Lodi 55

Edgar 56, Colby 37

Edgerton 77, Delavan-Darien 46

Ellsworth 72, Glenwood City 62

Fall River 72, Newman Catholic 55

Gilmanton 64, Cornell 48

Greenwood 53, Athens 48

Hillsboro 66, Seneca 63

Ithaca 70, New Lisbon 63

Janesville Parker 73, Milwaukee Carmen Northwest 50

Kaukauna 101, Waunakee 66

Kenosha Tremper 72, Union Grove 62

Lake Mills 76, Milw. Bay View 64

Lakeside Lutheran 64, Turner 58

Living Word Lutheran 72, Manitowoc Lutheran 63

Luck 72, Shell Lake 42

Milwaukee Academy of Science 62, Cuba City 41

Milwaukee Hamilton 97, Milwaukee Juneau 51

Mondovi 67, Stanley-Boyd 49

Monona Grove 86, McFarland 43

Mount Horeb 79, Marinette 44

New Glarus 84, Barneveld 79

Niagara 73, Tigerton 54

Northland Pines 71, Hurley 46

Oconto 62, Shiocton 51

Oshkosh North 78, Whitnall 50

Palmyra-Eagle 52, Green Bay Preble 49

Parkview 82, Brodhead 78

Pewaukee 63, Archbishop McCarthy, Fla. 46

Platteville 79, Clinton 76

Plymouth 66, Kiel 50

Port Edwards 53, Wautoma 43

Richland Center 58, Mishicot 45

River Falls 75, D.C. Everest 67

Roncalli 70, Mineral Point 65

Saint Croix Central 56, Prairie du Chien 53

Sevastopol 74, Valley Christian 61

Siren 47, Clayton 31

Solon Springs 87, Prairie Farm 39

Stoughton 60, Middleton 57

Sun Prairie 87, Appleton West 62

Tri-County 60, Marion 54

Watertown 51, Cudahy 45

Webster 80, Flambeau 47

West Allis Nathan Hale 64, Slinger 60

Williams Bay 77, Juda 63

Williams Bay Faith Christian 57, Heritage Christian 50

Wisconsin Dells 64, Portage 55

Wisconsin Heights 80, River Valley 53

Wisconsin Valley Luth. 58, White Lake 45

Alexander Tournament
Benton 54, Scales Mound, Ill. 43

Hastings Tournament
Prescott 77, Hastings, Minn. 67

Westby Holiday Tournamnet
Kickapoo 56, Westby 45

Winona State Tournament
Chatfield, Minn. 67, Cochrane-Fountain City 60

GIRLS BASKETBALL
Adams-Friendship 46, Almond-Bancroft 39

Amherst 58, Osseo-Fairchild 31

Aquinas 66, Divine Savior 52

Athens 53, Greenwood 44

Bay Port 64, De Pere 39

Belleville 81, Milwaukee School of Languages 48

Black Hawk 64, Dodgeville 40

Brodhead 57, Parkview 32

Brookfield Academy 80, Green Bay West 40

Brookfield Central 67, Milwaukee Bradley Tech 24

Cambridge 60, Baraboo 41

Catholic Central 62, Heritage Christian 22

Chilton 38, Sturgeon Bay 36

Cudahy 39, Poynette 28

Eau Claire North 52, Xavier 42

Elk Mound 43, Arcadia 33

Fall River 52, Mayville 46

Fennimore 65, Wonewoc-Center 38

Flambeau 76, Stanley-Boyd 39

Fort Atkinson 43, North Fond du Lac 39

Gale-Ettrick-Trempealeau 51, Altoona 34

Germantown 74, Lourdes Academy 52

Gilmanton 56, Cornell 31

Green Bay Southwest 56, DeForest 50

Hurley 52, South Shore 46

Hustisford 62, Horicon 53

Janesville Craig 61, Stoughton 45

Janesville Parker 64, Chippewa Falls 52

Kenosha Saint Joseph Catholic Academy 62, Franklin 61

Kettle Moraine 64, Wauwatosa East 52

Kettle Moraine Lutheran 55, Greendale 38

Kiel 61, Elkhart Lake/Glenbeulah 43

Kimberly 57, Brookfield East 45

Laconia 69, Green Bay East 12

Lomira 61, Campbellsport 50

Madison La Follette 59, Rhinelander 38

Manitowoc Lincoln 73, Menasha 68

Marshfield 74, Oshkosh North 54

Martin Luther 46, Lakeside Lutheran 44

Mondovi 57, Fall Creek 52

Monroe 58, Verona Area 55

Necedah 63, Pittsville 31

Neillsville 54, Auburndale 24

Niagara 56, Tigerton 18

Notre Dame 66, Hortonville 55

Oconto 64, Rosholt 28

Osceola 53, Augusta 47

Oxbridge Academy, Fla. 58, Appleton North 46

Pacelli 52, St. Mary Catholic 27

Palmyra-Eagle 58, Oakfield 47

Pewaukee 66, Waupun 31

Roncalli 54, Reedsville 15

Sheboygan Lutheran 45, Lake Country Lutheran 41

Shell Lake 53, Luck 38

Shullsburg 41, Cuba City 37

Slinger 57, Saint Thomas More 47

Stevens Point 73, Waukesha North 46

Sun Prairie 62, New Berlin Eisenhower 59

Superior 50, Wisconsin Rapids Lincoln 47

The Prairie School 72, Kenosha Bradford 69

Tri-County 46, Westfield Area 34

Waunakee 37, Appleton West 34

Wausau West 86, Hudson 62

Wautoma 54, Port Edwards 44

West Allis Nathan Hale 64, Oconomowoc 60

West Bend West 69, Kewaskum 47

Wild Rose 46, Weyauwega-Fremont 39

Williams Bay 62, Williams Bay Faith Christian 28

Wisconsin Heights 48, River Valley 30

Wittenberg-Birnamwood 51, Northland Pines 25

Wrightstown 59, Valders 44

Cloquet Tournament
Cloquet, Minn. 51, Northwestern 42

Holiday Tournament - Bangor
Bangor 54, Westby 20

Cochrane-Fountain City 50, Stratford 39

BOYS HOCKEY
Ashwaubenon 5, Regis/Altoona/McDonell 4

Beaver Dam 2, De Pere/West De Pere 1

Chippewa Falls 5, Ft. Frances, Ontario, Minn. 1

D.C. Everest 2, Antigo 1, OT

De Pere/West De Pere 5, Evanston Township, Ill. 2

Eau Claire Memorial 6, West Salem/Bangor 3

Evanston Township, Ill. 4, Beaver Dam 1

Fond du Lac Springs 4, Brookfield STARS 1

Madison West 3, Baraboo/Portage 2

Marquette University 2, Waupun 1

Monona Grove 6, Ashland 5

Superior 2, Waukesha 1

Wausau West 4, Neenah/Hortonville 2

Wisconsin Rapids Lincoln 5, Tomah 0

Duluth Heritage Tournament
Consolation Semifinal
Duluth Denfeld, Minn. 7, Sheboygan 4

Rochester Kiwanis Tournament
Gold Division
Semifinal
New Richmond 6, Rochester John Marshall, Minn. 0

Rochester Mayo, Minn. 3, Hayward 2

Roseau Tournament
Eau Claire North 5, Minot, N.D. 3

Schwan Cup (Bronze Division)
Championship
Hudson 7, Minnehaha United, Minn. 2

Schwan Cup (Open)
Championship
Simley, Minn. 3, University School of Milwaukee 2

GIRLS HOCKEY
Chippewa Falls 6, Appleton United 1

Eau Claire North/Memorial/Altoona 5, Warbirds 0

Fox Cities 3, Rock County 2, OT

Metro Lynx 3, Lakeland/Tomahawk 2

Northern Edge 2, Icebergs 1

USM 6, Brookfield 2

Wisconsin Valley Union 2, Onalaska 0

Blaine Tournament
Semifinal
Forest Lake, Minn. 3, Central Wisconsin 1

Schwan Cup (Bronze Division)
First Round
Minneapolis, Minn. 6, Bay Area 4